Uwaga!

error..

OK

Potwierdzenie akcji

error..

OK Anuluj

Zaloguj

Dołącz do nas!

Jeśli jesteś już użytkownikiem naszego serwisu, zaloguj się na konto i sprawdź statusy swoich aktualnych zgłoszeń.

W przypadku, gdy nie masz jeszcze konta, dodaj swoje pierwsze zgłoszenie, a my automatycznie utworzymy Ci dostęp do panelu użytkownika.

Nie pamiętasz hasła?

Wprowadź swój adres email lub login.

Odszkodowanie za opóźniony/odwołany lot

Odszkodowanie za opóźniony/odwołany lot

Niezależnie od środka transportu, którym podróżujemy, zawsze możemy doświadczyć różnych problemów. Mimo, że nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec, warto nauczyć się tego jak sobie z nimi radzić. Podróże lotnicze po krajach Unii Europejskiej, bądź te zaczynające się lub kończące w jednym z krajów Unii, dokładnie reguluje Rozporządzenie EU 261/2004, które odgórnie ustala prawa pasażera w przypadku wystąpienia ewentualnych zakłóceń.

Zobacz więcej

Prawa pasażerów linii lotniczych

Prawa pasażerów linii lotniczych

Warto wiedzieć, że niezależnie od rodzaju zakłócenia lotu oraz jego przyczyny linia lotnicza zobowiązana jest zapewnić podróżnym odpowiednią opiekę oraz przydzielić rekompensatę za opóźnienie samolotu. Nawet w przypadku kiedy opóźnienie naszego rejsu nie przekroczyło 3 godzin i zostało spowodowane przez tzw. siły wyższe, przewoźnik zobowiązany jest zapewnić pasażerom pomoc określoną w Rozporządzeniu UE nr 261/2004.

Zobacz więcej

Windykator a komornik – czy to jedna i ta sama osoba?

Windykator a komornik – czy to jedna i ta sama osoba?

W dzisiejszych czasach gdy co trzecia osoba ma problemy z terminowym płaceniem należności, na dźwięk słowa „windykator” lub „komornik” co poniektórym włos jeży się na głowie. Często nie bez powodu. Bywa jednak, że te dwie osoby zajmujące dwa zgoła odmienne stanowiska traktowane są jako jedna i ta sama. W skojarzeniach tych nie ma jednak nic bardziej mylnego – owszem obie działają przy odzyskiwaniu należności, natomiast podejmowane przez nich czynności odbywają się na dwóch zupełnie różnych etapach postępowania.

Zobacz więcej